niedziela, 21 sierpnia 2016

The Selection Book Tag - czyli tag o Rywalkach

Rywalki goszczą całą serią na mojej półce i mają też swoje miejsce w moim sercu. Dlatego też, nadchodzi ten pamiętny dzień, kiedy biorę udział w The Selection Book Tag (co z wolnego tłumaczenia na polski znaczy: Tag Rywalki Książki, a z tłumacza Google znaczy: wybór książki tag).


O co chodzi?

Wybieram sobie 9 (pomyliłam się i dzięki temu miałam 10 książek) książek z mojej półki i zapisuję ich nazwy na karteczkach. Będę je po kolei losowała, potem otwierała na dowolnej stronie i szukała pierwszego imienia (w jednym przypadku miejsca) które wpadnie mi w oko.

Zaczynajmy!
Wybrałam sobie:
1. Ogień i Woda - Victoria Scott (jak się okazało na sam koniec, była to książka niepotrzebna - tłumaczenie na dole)
2. Czerwona Królowa - Victoria Aveyard
3. Dary Anioła; Miasto Kości - Cassandra Clare
4. Fangirl - Rainbow Rowell
5. Strażniczka Książek - Mechthild Gläser
6. Tytany - Victoria Scott
7. Panika - Lauren Oliver
8. W Ramionach Gwiazd- Amie Kaufman i Meagan Spooner
9. Papierowe Miasta - John Green
10. Posłuchaj Mnie... - Sarah Dessen

1. Miejsce, w którym odbędą się Eliminacje
Książka pod tytułem... Posłuchaj Mnie (moja intuicja mówiła mi że to będzie to...)
A miejsce?
Wybieg. Tak! Eliminacje odbędą się na wybiegu dla modelek.Myślałam że skoro Posłuchaj Mnie to będzie to coś bardziej normalnego... Ale cóż... Zaszalejmy!

2. Król i Królowa
Tam dara dam! Tytany (tak, wiem Filip że u Ciebie w tej samej konkurencji wypadły Tytany. To nie było planowane!)
Pierwsze imię żeńskie - Penelope (chociaż chwilę potem była Lottie która bardziej mi odpowiadała), czyli nasza królowa. Ona będzie niczym żeńska wersja Clarksona.
Pierwsze imię męskie - Gałgan, który będzie udawał Clarksona, ale w środku jest niczym Amberly. Czyli przypomina mi mamę Americi.

3. Pokojówką zostanie...
... postać z Czerwonej Królowej. A jest nią... (trzymająca w napięciu chwila)... Elara!
Myślę że nie będzie to bardzo sumienna pokojówka. I że raczej nie będzie czekała aż panienka wyjawi jej o co chodzi, a raczej sama zajrzy do jej głowy. To mogłoby być ciekawe. Oby tylko to ona słuchała się rozkazów.

4. Gwardzistą będzie...
osobliwa postać z Paniki, czyli Bishop (Oooo tak!).
To będzie sumienny pracownik. Już go lubię. Myślę, że (SPOILER Z RYWALEK/ELITY) historia Marlee może się powtórzyć.

5. Biuletyn poprowadzi...
osobowość z W Ramionach Gwiazd (błagam, niech to będzie Lilac).
Naszym prowadzącym będzie Tarver! Myślę że biuletyny będą się kończyły na zajęciach z serii "jak przeżyć wojnę lub podróż z najbogatszą dziewczyną w galaktyce"

6. Księciem, który szuka księżniczki zostanie...
mężczyzna z Fangirl (już mam faworyta).
Bohater książkowy z książki się nie liczy, prawda? Szukam dalej. Więc tak. Najpierw pojawił się Simon, ale to postać z książki z książki, więc go nie uznaję. Potem natrafiłam na tatę Cath, ale on jest/był żonaty... i jego nie chcemy.A potem znalazłam księcia idealnego, czyli Levi. wybierajcie co chcecie, ja chcę Leviego (nie wiem czy tak można, ale ciii).

7. Główną rywalką o zwycięstwo będzie...
młoda dama z Miasta Kości, czyt. Clary Fray.
Mimo wszystko, cieszę się że nie wygrała. Nie jest ona idealną partią na królową i żonę Leviego (ale dla Simona i taty Cath chyba też nie byłaby najlepsza).

8. Eliminacje wygra...
postać z Strażniczki Książek (moja intuicja znów mi to podpowiadała).
A jest nią Amy - znów główna bohaterka. Myślę... Że mogłaby pasować na żonę, księżniczkę i później królową. Ale myślę też, że jest za młoda dla Leviego (tym bardziej dla taty Cath).

9. Wesele młodej parze zorganizuje...
Margo Roth Spiegelman z Papierowych Miast, jednocześnie rujnując moje marzenia o porządnym weselu.
No sorry! Nie lubię Margo inie ufam jej ani trochę. To będą bardzo zagubione i zagadkowe zaślubiny.

A więc!
Miejsce nie będzie takie złe, ale jednak niewygodne, mianowicie wybieg dla modelek. Jak na tak okropną parę królewską przystało - czyli Penelope i Gałgan - mają też równie okropną pokojówkę, Elarę. Gwardzista Bishop będzie zachwycał, inaczej niż nasz biuletyn prowadzony przez Tarvera Merendsena. Mając trójkę książąt - postać z książki (w książce) Simon, mąż lub rozwiedziony już ojciec Cath i mój osobisty faworyt, czyli cudowny Levi - bezproblemowo odpada Clary Fray - początkowa faworytka, jednak po kilku randkach najmniej pasująca rywalka. Ostatecznie, nie znając męża, wygrywa młoda Amy, która z pewnością zapamięta swój najgorszy ślub (i zapewne jedyny) w życiu, zorganizowany przez szanowną Margo Roth Spiegelman.

W każdym razie dziękuję wszystkim za przeczytanie tego tagu, a także dziękuję Oli z Zanim Dorosnę za nominację! Zachęcam Was wszystkich do wykonania tagu, gdyż miałam przy tym świetną zabawę.
Pozdrowionka!

Skąd się wzięło u mnie 10 książek? Gdyż cudowna i przewspaniała Niby Nikt pochrzaniła, że powinno być ich 10, a nie oczywiście 9. Dlatego też, na koniec zostało mi Ogień i Woda, dzięki któremu ostateczna odpowiedź nie była tak pewna jak być powinna.

1 komentarz:

  1. Bardzo fajny i zarazem smieszny Tag , nie dziwie sie ze nie ufasz Margo bo nie wiadomo jakby wygladalo to wesele ;D Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń