piątek, 12 sierpnia 2016

Seria liczb! 9 książek, których ekranizację chciałabym zobaczyć

Seria liczb powraca! Dzisiaj książki, które jeszcze nie doczekały się ekranizacji, a które chciałabym zobaczyć w kinie.1. Czerwona Królowa i Szklany Miecz
Oczywisty wybór dla mnie. Uwielbiam tą serię i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Chciałabym zobaczyć te efekty specjalne i poznać kolejnego aktora (który będzie grał Cala), którego będzie można wielbić.

2. Ogień i Woda oraz Kamień i Sól
Tą serię również kocham i równie mocno liczę na kolejne tomy. Jestem bardzo ciekawa, jak można daleko posunęliby się twórcy filmu i czy wszystkie pandory byłyby wytworem komputera, czy też natury.

3. Strażniczka książek
Recenzja na dniach, a ja marzę , żeby zobaczyć, przeniesienie do świata książek, czy przeskakiwanie między stronami.

4. Fangirl
No proszę was. Tam nie ma nic "nadzwyczajnego". Nawet nie trzeba dodawać efektów specjalnych. Do roli Cath nadawałaby się pewnie prawie każda książkoholiczka. Dlaczego nie chcą nic z tym zrobić? To byłby świetny film! Niczym biografia (lub przyszłość- jak w moim przypadku) każdej z nas!

5.Caluteńka seria Rywalek (no może bez dodatków)
O ekranizacji tej książki są plotki od długiego czasu. Kiedy dostałam pierwszy lub drugi tom (było to jakieś 2-3 lata temu) już było na okładce napisane "prawa do ekranizacji sprzedane". Było też coś o scenariuszu, a na wielu stronach na Facebook'u są typowani przez fanów aktorzy. Ale kiedy prace ruszą, dalej nie wiadomo.

6. Kolejne części Darów Anioła
Jak każdy fan twórczości Cassandry Clare wie i prawdopodobnie widział film "Dary Anioła; Miasto Kości" z Lily Collins w roli głównej. Ostatnio powstał też serial z Katherine McNamara jako Clary (drugi sezon w toku tworzenia). Ale dlaczego nie zrobią filmu? O wiele bardziej chciałabym go zobaczyć niż serial (głównie ze względu na aktorów - nie licząc Izzy i Alec'a - i faabuły - w filmie bliższej książce).


7. Posłuchaj Mnie
O ile się nie mylę, nie ma filmu. Ale książka jest tak... Cudowna, że powinien powstać. Autorka porusza wiele problemów nastolatków i to w sposób nie-podręcznikowy. Czytałam jako młodsza osóbka, ale i tak długo myślałam po skończeniu.

8. Kroniki Saltamontes - Ucieczka z mroku
Jestem bardzo ciekawa jak przedstawiliby te kilka momentów, np. podziemna, czy ogromne szkielety. Do głowy wpadło mi, że Adama albo Aleksa mógłby zagrać mały Thomas Brodie Sangster.

9. Panika
To byłoby interesujące. Jestem ciekawa czy nawet kaskaderzy podołaliby niektórym scenom, czy jednak skorzystaliby w dużej mierze z zielonego ekranu.

Dobiłam do dziewięciu. A wy ile takich książek naliczyliście? Pewnie o wiele więcej ode mnie. Śmiało, wypisujcie tytuły!
4 komentarze:

 1. Mimo, że seria Rywalki nie powalała, a zwłaszcza ostatnie tomy to ekranizacja mogłaby być ciekawa. Panikę obejrzałabym z wielką chęcią. Co do reszty to oprócz Darów Anioła i Fangirl,(które mi się nie podobały), to jeszcze nie czytałam.
  Moje typy, których ekranizację bym zobaczyła to: "Baśniarz", "Diabelskie Maszyny", które uwielbiam swoją drogą oraz "Wiedźmin"(przyjmijmy, że to coś co miało być ekranizacją nigdy nie powstało...).

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak! Czerwona królowa! Z chęcią zobaczyła bym ten film :D Czekam na Mavena i Cala.
  Rywalki <3 Maxon <3
  Dary anioła tez bym z chęcią zobaczyła, ale to by było ciężkie bo końcówka pierwszej części strasznie się różniła :P
  Ja z chęcią zobaczyła bym filmy na podstawie większości książek które przeczytałam, ale boję się, że będą kiepskie :P
  Bardzo fajny post :*
  pomiedzy-wersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dary Anioła,
  Fangirl,(ze względu na fabułę)
  Między Książkami,(ciekawa historia)
  Strażniczka Książek,(ze względu na fabułę)
  Rywalki,(ze względu na fabułę i przebrania ;) )
  Opiekunowie Tajemnic Muzeum Złodziei (ze względu na efekty)
  Dalszy ciąg Percy'ego Jaksona (efekty, fabuła oraz że uwielbiam te serie!!!)
  Zawsze Będę Przy Tobie (ze względu na fabułę)
  Zwiadowcy (tu myślę że nie muszę nic mówić <3 <3 ;) )
  Bez Końca,
  To skomplikowane Julie (ze względu na tajemniczość tej książki)
  Co Ze Mnie Zostało, (ze względu na fabułę)
  Wszystko Świetnie (ponieważ mogliby zrobić polski film polskiej książki i ta książka też jest świetna bo porusza takie życiowe problemy przeciętnej rodziny.)
  Yellow W Bahama Prążki (wiem lektura, ale cudowna opowiadająca o niezwyczajności nastoletniego życia i że zawsze choć myślimy że nic nam się nigdy nie przytrafia to jednak jest na odwrót.)
  Pozdrawiam Cię Niby Nikt :) Razem chcę 14

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurczę nie czytałam nic z tego, ale o Czerwonej Królowej słyszałam i faktycznie to mogłabym obejrzeć :)
  Ze swojej strony mogłabym dodać: Porządna ekranizacja Atramentowego Serca i wreszcie ekranizacja pozostałych czterech części Narnii zwłaszcza szóstej :)

  OdpowiedzUsuń