środa, 10 sierpnia 2016

LBA #1

Za nominację serdecznie dziękuję Magdzie z Pomiędzy Wersami.
Zapraszam!

1. Ile masz książek w swojej biblioteczce? 
Huh. Zaczynam liczenie.
O ile się nigdzie nie pomyliłam, bo mam kilka książek pożyczonych, jest ich 84. Oczywiście, nie licząc typowo naukowych, atlasów itp.

2. Gdybyś mogła, żyć w jakimś książkowym świecie, jaki świat to by był? Dlaczego?
W pierwszym momencie pomyślałam że to bardzo trudne zadanie. Ale zaraz potem zmieniłam zdanie. Ono jest banalne. Chciałabym żyć w świecie z książki "Strażniczka Książek". Dlaczego? Bo tam mogłabym się przenieść wszędzie!

3. Kim chcesz zostać w przyszłości?
W tym momencie? Zielonego pojęcia nie mam. W mojej głowie pojawiają się ostatnio zawody takie jak fotograf, pisarka czy dziennikarka, ale raczej za dużo z tego nie wyjdzie. Jakiegoś konkretnej pracy na myśli nie mam.

4. Czy podjąłeś już jakieś książkowe współprace? Jeśli tak to po jakim  czasie podjęta była pierwsza i z kim?
Moja pierwsza współpraca zaczęła się w marcu, czyli około 5 miesięcy od rozpoczęcia blogowania. Podjęłam ją z wydawnictwem IU.VI i jestem bardzo z niej zadowolona.

5. Czy masz jakiś książkowych mężów?
Ojejku. Oczywiście że mam! I to ilu! W praktycznie każdej książce kogoś sobie znajdę. Jeśli ktoś chce mogę mu spamować i wymienić przynajmniej połowę! Haha :D 

6 Twoja ulubiona książka/trylogia/seria...Dlaczego to właśnie ją/je lubisz?
Staram się nie patrzeć na moje książki w ten sposób, ale w końcu każdy ma gdzieś jakiegoś swojego faworyta. Seria? Na mojej liście przebojów króluje "Czerwona Królowa", "Dary Anioła" i "Rywalki", ale nie ograniczam się do tych trzech. Co do pojedynczych książek to grubsza sprawa. Kilka tytułów zawsze mogę wymienić, ale nie sposób ułożyć je w jakiejkolwiek kolejności. "Tytany", "Strażniczka Książek", "Panika", "Gwiazd Naszych Wina", "Posłuchaj Mnie". Nie są to wszystkie ulubione tytuły, ale myślę że większość z was zna ból, który czułam przy odpowiadaniu na to pytanie.

7. Z jakim bohaterem literackim chciała byś porozmawiać i dlaczego?
Myślę, że nie potrafiłabym się ograniczyć do jednego. Moich ulubionych książkowych bohaterów (ale i nie tylko) jest wielu, a z każdym z nich chciałabym zamienić minimum dwa słowa.

8. Twój ulubiony autor/ka? Dlaczego to właśnie jego/ją lubisz?
Kolejna odpowiedź z serii "nie potrafię wybrać jednego/jednej".
Cassandra Clare, Victoria Scott, Victoria Aveyard, James Dashner, Kiera Cass, Rainbow Rowell i wielu innych to autorzy których bardzo sobie cenię. Światy przez nich utworzone, różnorodne, a jednocześnie tak bliskie mojemu sercu, są świetnie wykreowane. Każdy z nich ma unikalny styl pisania i urzekł mnie czym innym. Tu nie da się wygrać.

9. Twoje ulubione wydawnictwo?
Nie mam ulubionego wydawnictwa. Nie wiem na czym miałoby polegać wybieranie. Na wielkości czcionki w książce?
Oczywiście, są takie które sobie bardzo cenię, np. wydawnictwo Otwarte, IU.VI, czy też Galeria Książki. Jednak wybieranie, według mnie, nie miałoby tutaj sensu.
10. Książka, którą poleciła byś wszystkim... Dlaczego?
Tu nie potrafię odpowiedzieć. Często my, blogerzy, używamy słów typu "Myślę że każdemu spodoba się ta książka", jednak czasem jest to trochę naciągane.  Nie ma takiej książki, która spodobałaby się wszystkim, więc skoro to wiem, bez sensu polecać książkę "dla każdego".

11. Chciała byś w przyszłości napisać książkę? Jeśli tak to w skrócie o czym by była?
Marzę żeby wydać książkę. Ale o czym by miała być? To bez różnicy. Nie mam wielkich planów z tym związanych. Wiem tyle, że chcę wydać, i już.

Pamiętna chwila czyli nominacje!
Ha ha ha
Żartowałam. Nie mam kogo.
Także, jeśli chcecie, śmiało róbcie LBA u siebie, czujcie się nominowani.

1 komentarz:

 1. 84? Nieźle :D
  Oj, tak. Móc przenosić się do tych wszystkich książek to było by cudowne uczucie :)
  Aż tylu? To widzę, że nie tylko ja mam swój własny harem :P
  Czerwona królowa <3 Dary anioła <3 Rywalki <3
  Cieszę się, że odpowiedziałaś na moją nominację, którą zresztą wykonałaś świetnie :)
  pomiedzy-wersami.blogspot.com
  Instagram: @kremciowata

  OdpowiedzUsuń